22 квітня 2015 року члени Комітету податкової та митної політики Верховної Ради України VIII скликання на своєму засіданні не підтримали зниження податку на благодійність з 20% до 15%. Норму відкликали попри те, що 236 народних депутатів місяць тому проголосували «за» (Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій) №2049 був прийнятий у першому читанні за основу 18 березня).

Якщо не вдасться переконати парламентаріїв повернути норму до тексту законопроекту, то благодійники платитимуть податок на свою допомогу на нарівні з усіма платниками: 20% + 1,5% військового збору = 21,5%.

Чому на благодійну допомогу треба платити податки?

Річ у тім, що благодійна адресна допомога трактується чинним законодавством як дохід фізичних осіб. Підтримка благодійників, яка перевищує 1710 грн. на рік, оподатковується. Законопроект №2049 у тому вигляді, за який голосували в першому читанні, передбачає зниження податку на дохід фізичної особи при отриманні благодійної допомоги з 20 до 15%.

Український форум благодійників продовжує вести переговори з народними депутати. Ми задіємо всі законні методи адвокації для того, щоб зменшити податковий тиск на благодійність. Будемо оперативно інформувати вас про перебіг законотворчого процесу і про необхідність широкої підтримки від сектору благодійності в разі потреби.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*
Сайт